Pokemon Oyunları

POPÜLER OYUNLAR
TÜM OYUNLAR

Bu kategoride henüz hiç oyun yok.

Pokemon Oyunları Hakkında :

Pokemon Japon Satoshi Tajiri’nin hayat verdiği anime manga video oyunu olarak piyasaya çıkış yapan oyundur. Pokemon düşünce olarak 1989 yılında tasarlansa da ilk olarak 1995 yılında video oyunu olarak çıkış yapmıştır. ilk başlarda Nintendo oyunu olarak piyasaya çıkan oyunun adı Pocket Monsters’dir ve pekte fazla ilgi görmez.

Fakat yaratıcısı oyuna yaptığı güzel eklemelerle oyun tutkunlarının kalbini fetheder ve en çok aranan oyunların başlarında gelmeye başlar. O kadar sevilir ki tüm dünyayı uzun yıllar boyunca kasıp kavuran Final Fantasy oyununu bile geride bırakır. Oyun bu kadar çok tutunca Japon televizyon kanalı tv tokyo oyunun yapımcısıyla anlaşır ve animasyon çizgi filmleri çekilmeye başlanır. Ülkemizde de yayınlanan Pokemon çizgi dizisi çocuklarca çok sevilmiştir. Pokemon kart oyunları da çocuklar tarafından çok sevilince ülkemizdeki çocuklar tarafından da fenomen haline getirilmiştir.

Bu kadar çok sevilen bir oyun olduğu için sitemizde özel olarak POKEMON OYUNLARI kategorisini oluşturduk. Pokemon hayranları artık sitemizde bu bölüm sayesinde POKEMON OYNAmak istediklerinde hiç zorlanmayacaklar. POKEMON OYUNU oynamak çocuklar için bir tutku olmuşken denemeyenler içinde şiddetle tavsiye edebileceğimiz bir oyun türü olarak POKEMON OYUNLARInı çok rahat gösterebiliriz.