Kayu Caillou Oyunları

POPÜLER OYUNLAR
TÜM OYUNLAR

Kayu Caillou Oyunları Hakkında :

Caillou çizgi filmi rakipleriyle kıyaslandığında aralarındaki en başarılı ve iddalı yapım olarak göze çarpar. Tutulmasıyla birlikte çizgi film haricinde caillou oyunları ilede kendisine yeni bir izleyici topluluğu da oluşturan Caillou yu ülkemizde genellikle kayu adıyla tanınır. Kanada’da ilk olarak 1998 yılında yayımlanan çizgi filminin ana karakteri 4 yaşındaki bir çocuğun ailesiyle ve arkadaşlarıyla olan dialoglarınından oluşmaktadır.
Caillou çizgi filmi çocukları eğitici ve öğretici yayın şekli ile ailelerinde çocuklarına güvenle izletebileceği bir çizgi film olarak dikkat çekmektedir.

Kayu çizgi filmi, kayu çizgi film oyunlarında da olduğu gibi 7 ana karakterden oluşmaktadır. Birinci ana karakter adındanda belli olduğu gibi kayu’dur. Çok akıllı zeki ve söz dinleyen bir karakteri oluşturan kayu oyunları genellikle ailesiyle dialog halindedir, ailesiyle olan dialoglarının ana tema olduğu çizgi filmde, zamanla arkadaş ve komşu ilişki, dialoglarıda ele alınır. Düzgün, akıllı ve genelikle söz dinleyen bir karakter olan kayu yüzlerce bölümden oluşmaktadır. Ülkemizde ve dünyada hala ilgiyle izlenmektedir.

Çizgi filmdeki caillou oyunları ve  karakteri tasarım olan hep aynı kalsada izleyici kitlesi olarak üzerine devamlı yeni hayranlar katan bir karakter olarak dikkat ekmektedir. Her yaştan izlieyicisi olan kayu’nun ailelerinde çocuklarına izleteceği karakter olarak örnek kişilik seçmeleriyle izleyici kitlesini daha da genişleticeği düşünülmektedir. Kayu oyunları da kayu çizgi filmi gibi hergün izleyici sayısına yenisini eklemektedir.