Harry Potter Oyunları

POPÜLER OYUNLAR
TÜM OYUNLAR

Bu kategoride henüz hiç oyun yok.

Harry Potter Oyunları Hakkında :

Hary Potter İngiliz yazar J.K Rowling tarafından ilk olarak 31 Temmuz 1980 yılında kaleme alınmış bir roman karakteridir. Melez olan Harry Potter‘ın kitapları tüm dünyada satış rekorları kırmıştır. Yazarı R.J Rowling’i büyük bir servet sahibi yapan kitaplarının yıllardır sinema filmleri çekilmektedir. Tüm dünyaca okunan Harry Potter sinema filmleri de çok büyük ilgi görmüştür.

Sinema çekimleri İngiltere’de ki çocuk çalışma yasalarından ötürü sıkıntıya düşünce sinemaların başka bir ülkede çekimi gündeme gelince, İngiliz hükümeti tarafından Harr Potter için özel kanun çıkarılmış ve filmin çekimlerine İngiltere’de devam edilmiştir. Amerikan Book dergisi 2002 yılının Mart/Nisan sayısında yayınladığı dünyadaki en iyi 100 kurgu karakterleri sıralamasında kendisine 85. sırada yer bulmuştur. Harry Potter kitaplarının ilki Harry Potter ve Felsefe Taşı’dır. Filmlerdeki Harry Potter karakterini İngiliz oyuncu Daniel Radcliffe canlandırmıştır.

Tüm dünyaca kitapları okunan sinema filmleri rekorlarla izlenen filmin ayrıca çizgi filmleri ve HARRY POTTER OYUNLARI da yapılmıştır. Büyücülük okulunda büyücülük eğitimi alan HARRY POTTER OYUNLARI da genelde büyü üzerinedir. HARRY POTTER OYUNU OYNAmak isteyen bir çok insan internette sayısız HARRY POTTER OYUNUna kolayca sahip olabilirken. Bizim sitemizde yaptığımız HARRY POTTER OYUNLARI sayesinde HARRY POTTER OYNAmak artık daha da kolay bir hal almıştır. Harry Potter karakterini canlandıran İngiliz aktör Daniel Radcliffe bu zevkli ve güzel işi sayesinde genç yaşında 17 milyon euro gibi büyük bir miktar paranın da sahibi olmuştur.