Ben 10 Oyunları

POPÜLER OYUNLAR
TÜM OYUNLAR

Ben 10 Oyunları Hakkında :

Ben 10 çizgi filmi’nin patenti Kanada’ya aitir, yapımcısı olduğu çizgi film kanalı cartoon network’ta yayımına devam edilmektedir. Çizgi dizinin 2005 yılında yapımına başlanmıştır. Beş yıldır gösterimine ve yapımına devam eden benten çizgi filmi büyük bir kesimine ulaşmıştır. Ben 10 çizgi filmi haricinde artık ben 10 oyunları, ben10 baskılı tişörtleri, ev tekstil ürünleri, çantalar ve oyuncak gibi bilimum satış ürünleri ile ticari pazarını oldukça genişletmiştir. Özellikle çocukların ilgiyle izlediği ben 10 çizgi filmlerinde işlenilen konu şöyledir.

Ben 10 kuzeni ve büyükbabası ile birlikte ormana gezmeye giderler. Ben 10 birden kuzeniyle tartışmaya başlayınca canı sıkılarak kuzeni ve dedesinin yanından ayrılarak ormanda gezmeye gider. Ben 10 ormanda gördüğü ve anlam veremediği bir cisin hayli dikkatini cekince dahada yakınına giderek cisimin ne olduğunu anlamaya çalışır. Bu sırada yerdeki cisim ben 10’un koluna halka olur, ben 10 karalteride bu şekilde oluşur. Ben 10 koluna yapışan halka sayesinde daha önce olmadığı özelliklere sahip olmaya başlar. Halka sayesinde birçok şekle girebilir ve girdiği şekillerle alakalı ekstra gücü olmaya başlar. Kahramanımız ben 10 elde ettiği bu gücü iyilik için kullanır ve kötülerle savaşmaya başlar.

Rakibi çizgi filmlere kıyasla çok daha iyi bir konumda bulunan ben 10 oyunu, günümüzde çizgi filmin yanına ben 10 oyunları ilede çok fazla ilgi görmektedir. Gördüğü ilgi öylesine büyüktür ki, avrupada ve dünyada bir çok dile çevrilip izlenme rekorları kırmıştır. Tüm çocukların ve bir çok yetişkinin sayesinde beş sezondur yeni bölümlerle dünya pazarında kendine yer bulmaktadır. Birinci sezonunda işlediği ana konu bilekliğin bulunuşuyken, ikinci sezonda güçlerin farkı ile devam etmiştir. Üçüncü sezon savaşa başlangıç, dördüncü sezon savaş ve son olarakta bunu beşinci sezondaki eve dönüş serileri ile günümüze kadar taşımıştır. Yapımı hala devam eden ben 10 çizgi film’i devamlı yeni bölümleri çıkan ben 10 oyunları ile hayran sayısını hergün dahada arttırmaktadır.